Vaříme na cestách
O vaření na cestách víme vše...

×
 x 

košík je prázdný

Kontaktujte nás +420 733 549 675
info@varimenacestach.cz

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

 

Ale je tady ještě jedna důležitá otázka: “Proč je tento článek o jednom proti druhému? Nenaznačuje slovíčko “proti” vlastně konkurenci? Dva rivalové soutěžící navzájem o místo ve společném prostoru?
Samozřejmě jsou oba systémy v určitých detailech podobné. Ale jsou také hodně odlišné v detailech, které jsou velmi zásadní. Malé soupeření není na škodu, takže si vrhneme rukávy a jde se na to.


V čem jsou si vařiče WindBurner a Reactor podobné?

Nejprve se podívejme jak fungují. Systémy WindBurner a Reactor jsou oba postaveny na technologii ultra výkonného sálání tepla. Oba mají vnitřní regulaci tlaku, který zajišťuje stálý výkon nezávisle na okolních podmínkách. Oba dva také fungují na 100% přivedeném vzduchu. To umožňuje zcela uzavřít proces hoření. Mohl se tedy propojit plamen vařiče s tepelným výměníkem nádoby. A tak ho chránit před okolními podmínkami, zejména větrem a maximalizovat jeho výkon. Díky tomu jsou WindBurner a Reactor neuvěřitelně rychlé, úsporné a skutečně větru odolné vařiče.

Dále  jsou to špičkové materiály a konstrukce, které zaručují prvotřídní odolnost a spolehlivost v terénu. Odolnost, spolehlivost a jednoduchost jsou tři hlavní charakteristiky designu MSR a každý produkt, který MSR vyrobí, se jimi pyšní. Oba vařiče, WindBurner a Reactor jsou navrženy, konstruovány a vyrobeny aby obstály absolutně nejvyšším požadavkům.

WindBurner si vypůjčil kvalitní technologii od světoznámého Reactoru, který se osvědčil v těch nejnepříznivějších místech světa. Tedy technologii, která dodává Reactoru výjimečné vlastnosti a větru odolnost. Oba vařiče jsou montovány a zkoušeny v domovské továrně v Seattlu.

V čem se tedy liší?

Reactor není pro běžného turistu. Ani to nebyl záměr. Reactor byl původně navržen jako alpinistická pomůcka. Jednoduchý výkonný nástroj na tavení sněhu. Účelově navržený vařič. Takový, který odvede svou práci v nejnáročnějším horském prostředí. Protože čím déle trvá horolezci roztavit sníh na pití, tím vice riskuje vysokohorskou nemoc.

Reactor System_1.0 Reactor System_2.5 Reactor Xray_1.0_web Reactor Xray_2.5
Flame MSR WindBoiler_HangingKitFlat_PR  

Naopak WindBurner je čistě osobní systém, který je navržen pro dokonalé pohodlí sólo cestovatelům a minimalistickým alpinistům. Stejně jako Reactor, je WindBurner integrovaný systém, ale je ještě kompaktnější a jeho vlastnosti jsou přizpůsobeny tak, aby splňovaly potřeby jednoho, nebo dvou cestovatelů směřujících do přírody, nebo pro kempování. Anebo pro každého, kdo se pokouší uvařit si teplé jídlo na místech, kde se potká se skutečným, nepříznivým počasím.

MSR Windboiler  Windboiler  MSR WindBurner  MSR WindBurner 
 thumb MSR WindBoil XRAY Outer NoLayers  MSR GreywCup  thumb MSR Windboil CoffeePress  thumb MSR WindBoil CoffeePress PR
 Flame  thumb MSR WindBoiler HangingKit No layers  MSR WindBoiler_HangingKit  MSR UniversalCannisterStand

WindBurner má nižší parametry proti Reactoru. Reactor na plný výkon dává 9,000 BTU/h, WindBurner na “plný plyn” dává jenom 7,000 BTU/h. Spotřebovává ale mnohem méně paliva. WindBurner je také vhodnější pro vaření díky předělanému systému regulačního ventilu tlaku.

Výhory Reactoru

Reactor má klasický hrnec s vyklápěcí boční rukojetí, zatímco WindBurner splňuje požadavky našich zákazníků na skutečně high-tech integrovaný systém, který umožňuje komfort vaření i konzumování. Hrnec na vaření slouží zároveň i jako hrnek na pití. Je obalen tepelnou izolací, která chrání před popálením. Má příjemnou pevnou rukojeť a víko s otvory pro srkání horkého obsahu. Nádoba WindBurneru se uzamkne na vařiči a tvoří kompaktní, stabilní celek. Tepelná izolace na vařiči chrání před popálením při oddělování nádoby od vařiče.

Výhody Windburneru

WindBurner byl navržen jako ideální vařič pro minimalistické alpinistu, horolezce, na dlouhé přechody, seakajakáře, který bojuje s omezeným místem v lodi. Prostě pro kohokoli, kdo si vaří jídlo pro vlastní potřebu. Dalo by se říci, že WindBurner je horký šálek ranní kávy v kempu, zatímco Reactor je sníh rozpouštějící "atomový reaktor" na exponované plošině někde na Aljašce. Jinými slovy, WindBurner je čistě osobní vařící systém do extrémních podmínek.

Tyto dva produkty jsou pýchou MSR. Sdílí nejenom DNA technologie – ale také hluboký závazek kvality a inovace. Každý z nich má své místo v odkazu MSR a v produktové řadě těch nejlepších vařičů na světě.

 

Nabídka MSR Reactoru

Nabídka MSR Windburneru

Nabídka vařičů

 

Kontaktní informace

Adresa:
Vsetín, Velký Skalník 1465

Mail:
info@varimenacestach.cz

Tel.:
+420 733 549 675

IČO: 74502182
DIČ: CZ7211105902

O nás

Každý supr výlet, výprava, plavba nebo expedice je s prázdným žaludkem utrpení - to asi zažil a zná každý.
Aby se tato situace nikdy nestala, připravili jsme pro vás nabídku stravy, která nejen chutná, ale je i kvalitní a každý turista, vodák, horolezec, nebo dobrodruh ji ocení.
Samozřejmě jsme mysleli i na různá omezení a alergie. V nabídce proto máme i jídla bez lepku, laktózy a pod.

×